Nastavljena je serija poraza rukometaša Prijedora u prvenstvu Premijer lige BiH, pošto su deveti put zaredom poklekli, ovoga puta na svom terenu protiv Maglaja rezultatom 27:35(16:18).

Posljednju pobjedu ostvarili su još 9.decembra prošle godine, kada su savladali Krivaju iz Zavidovića sa 31:24.

Izabranici igrača-trenera Jovice Radakovića, u čijim redovima je donekle „odskakao“ Andrej Miljuš, bili su koliko-toliko ravnopravan rival gostima u prvom poluvremenu.

U nastavku domaći za sedam minuta postižu samo jedan gol, a već tada je polufinalista Kupa BiH, kojeg je predvodio najefikasniji igrač susreta Benjamin Čičkušić, stekao prednost, pa je do kraja bilo samo pitanje sa koliko golova razlike će slaviti.

RK Prijedor: RK Maglaj 27:35(16:18)

Dvorana: „Mladost“