zrk-mira-2015-16-2Tamo gdje su stale u prvom kolu nove sezone Premijer lige BiH za žene kada su deklasirale ekipu „Bihaća“, rukometašice „Mire“ nastavile su i u drugom kolu na gostovanju u Mostaru.

Prijedorčanke su ubjedljivo trijumfovale nad domaćom „Lokomotivom“ rezultatom 35:23 (16:13).

Izabranice Ljubice Ivetić su od početka meča nametnule svoj ritam igre, ali se mlada ekipa iz Mostara pokazala kao dostojan rival u prvom poluvremenu kada su imale samo tri gola minusa.

Međutim, u nastavku su do izražaja došli kvalitet i veće iskustvo gošći koje su samo povećavale prednost za konačnih 35:23.

Ponovo je u redovima „Mire“ sjajna bila Azra Bašanović sa 12 golova a „pratila“ ju je Dragana Mutić sa 7.

Kod domaćih vrijedi istaći učinak Serdarević sa 8 i Puce sa 7 pogodaka.

RK Lokomotiva: ŽRK Mira 23:35 (13:16)