sloga-kozara (1)Fudbaleri Sloge iz Rakelića nastavili su svoj sjajan niz ovog proljeća u takmičenju Četvrte lige FSP Prijedor.

Oni su proteklog vikenda u okviru 17. kola na domaćem terenu u Saničanima savladali Kozaru iz Donjih Orlovaca rezultatom 5:3 (4:1).

Petu uzastopnu prvenstvenu pobjedu domaći su najavili “uraganskim” početkom susreta jer je do 24 minute već bilo 4:0 uz još nekoliko propuštenih odličnih šansi, odnosno dobrih intervencija Krstanovića.

Počelo je golom Tadića u 4. minuti nakon čega je golgetersku “palicu” preuzeo Siniša Objedović.

U 10. minuti pogodio je iz penala da bi u 17. i 24. minuti bio na pravom mjestu za kompletiranje “het-trika”.

sloga-kozara (2)Nakon visokog vođstva igrači Sloge su se “opustili” pa su gosti preko Bojana Đujića iz penala u 35. minuti stigli do 4:1.

Drugi dio meča gosti su učinili neizvjesnim kada je isti igrač pogodio ponovo u 61. (iz penala) i 65. minuti za svoj het-trik.

Međutim, kvalitetnija ekipa Sloge nije dozvolila iznenađenje, pa je ponovo preko Objedovića stigla do sasvim zaslužene pobjede 5:3.

Interesantno, ovaj igrač je u posljednjih pet trijumfa Rakelićana “ugradio” čak osam pogodaka, a Sloga je u tom periodu ostvarila gol razliku 19:6.

FK Sloga (Rakelići): FK Kozara (Donji Orlovci) 5:3 (4:1)

Saničani
Stadion FK Sloga
Sudija: Nemanja Petrović
Strijelci: Tadić u 4., Objedović u 10.(iz penala), 17., 24. i 81. za Slogu, Đujić u 35. (iz penala), 61. (iz penala), i 65. minuti za Kozaru