Još jednom se pokazalo da je ekipa Drine uvijek neugodan protivnik za Rudar-Prijedor.

U susretu 2.kola Lige za prvaka Republike Srpske Prijedorčani nisu uspjeli pobijediti goste iz Zvornika pa sada za Zvijezdom 09 zaostaju velika četiri boda.

Iako su domaći u meč ušli sa imperativom pobjede gosti su se prvi radovali kada je Stupar pogodio u 27.minuti.

Pokušavali su “rudari sa Sane” stići do izjednačenja ali Zvorničani su znalački branili stečenu prednost.

Gosti ostaju sa igračem manje u 73.minuti kada Marković dobija drugi žuti, odnosno crveni karton.

Igrala se 77.minuta kada Prijedorčani preko Lolića koriste brojčanu prednost i stižu do 1:1.

Već u narednoj minuti zbog odugovlačenja igre sudija Gogić daje drugi žuti-crveni karton golmanu Zvorničana Vićiću što domaćima daje čak dva igrača više.

Iako su sve karte “bacili” u napad pošto su u igru ušla trojica ofanzivno orijentisana igrača, Prijedorčani osim nekoliko prilika nisu uspjeli zatresti mrežu Drine još jednom pa je do kraja ma semaforu ostao neriješen rezultat.

S obzirom da za jedinim konkurentom u borbi za titulu, ekipom Zvijezde 09 sada “kasne” četiri boda postalo je jasno da Prijedorčanima “igra” samo pobjeda u derbiju koji se igra u srijedu u Etno selu Stanišići.

Rudar-Prijedor: Drina 1:1 (0:1)

Gledalaca: 250
Sudija: Slavoljub Gogić (Istočno Sarajevo)
Strijelci: Lolić u 77.za Rudar-Prijedor, Stupar u 27.minuti za Drinu
Žuti kartoni: Petrović, Šakić(Rudar-Prijedor), Molerović, Stupar, Dragutinović, Jokić(Drina)
Crveni kartoni: Marković u 73. i Vićić u 78.minuti, obojica zbog dva žuta kartona (Drina)

Hamzabegović, Petrović, Pekija(Šakić), Dekić, Pecelj(Kukić), Lolić,Vojnović(Ćatić), Gavranović, Jandrić, Jakupović, Jaćimović