kk huntersNakon dvije početne pobjede a potom i šest uzastopnih poraza, juniori KK „Hunters“ Prijedor ostvarili su i treći trijumf u Premijer BiH ligi mladih U-18.

U okviru 9. kola, mladi Prijedorčani su bili bolji od ekipe KK „Čelik“ iz Zenice rezultatom 66:61 (17:9, 21:26, 16:11, 12:15).

Domaći su bolje otvorili susret pa su nakon prve četvrtine imali prednost 17-9 ali se gosti vraćaju u drugom periodu igre kada kod izabranika trenera Šolaje, što zbog umora, što zbog smanjene rotacije usljed povreda, dolazi do pada u igri.

Na početku treće četvrtine gosti čak dolaze i do vođstva 38-39. Međutim, „Huntersi“ se bude pa pred kraj ovog perioda dolaze i do najveće prednosti na susretu od +10 (52-42).

Do kraja se igra u serijama (na trenutke i bez poena na obje strane i po tri minuta), a na 2:30 do kraja rezultat je bio izjednačen 60-60.

Ipak, domaća ekipa u penal završnici pogađa 6 od 8 slobodnih bacanja i dolazi do vrijedne pobjede rezultatom 66-61.

Gledajući meč kroz prizmu statistike, „Huntersi“ su imali odličan procenat šuta za 2 poena od 82 % (18/22) odnosno ukupan šut od 69 %, izgubili su samo 3 lopte i imali apsolutnu nadmoć u skokovima (39 – 14) dok su gosti pogodili sva 4 šuta za tri poena koja su uputili prema košu domaćih.

U redovima „Huntersa“ vrijedi izdvojiti učinke Munjize (23p, 6sk, 5as), Kolundžije (15p, 10sk, 4as) i Talića (14p, 9sk) dok kod „Čelika“ vrijedi pomenuti Arnauta (15p, 2sk, 2as), Džampu (12p, 4sk, 1as) i Mujića (10p, 4sk, 2as).

KK HUNTERS: KK ČELIK 66:61 (17:9, 21:26, 16:11, 12:15)