Fudbaleri Rudar-Prijedora osvojili su bod na neugodnom gostovanu u Derventi kod domaćeg Tekstilac Korta igrajući 0:0 u okviru 3.kola Lige za prvaka Republike Srpske.

Ovim remijem “rudari sa Sane” ponovo su pali na treću poziciju iza Podrinja kojeg dočekuju narednog vikenda.

Utakmica u Derventi nije opravdala očekivanja prisutnih ljubitelja fudbala.

Iako su pokušavali, fudbaleri obje ekipe nisu uspjeli u onome najvažnijem, da postignu pogodak, tako da slobodno možemo reći da su gađali “ćorcima”.

Prijedorčani su nakon lijepe akcije postigli gol u 15.minuti ali su ga sudije (ne)opravdano poništile zbog ofsajda.

Sa druge strane domaći su preko Jolovića imali lijepu priliku ali je golman Šarac bio siguran.

Treba reći da je trener Rudar-Prijedora već u 10.minuti morao da zamijeni Stefana Gavranovića zbog povrede.

TEKSTILAC KORT: RUDAR-PRIJEDOR 0:0