Utakmicama u odbojci za djevojke, učenice srednjih škola, u Prijedoru su nastavljena takmičenja u okviru Malih olimpijskih igara 2017.

Organizator je kao i prethodnih godina Društvo pedagoga fizičke kulture Prijedor.

Na ovom takmičenju titulu pobjednika osvojila je ekipa Srednjoškolskog centra Prijedor.

U eliminacionim susretima djevojke iz Gimnazije „Sveti Sava“, Ugostiteljsko-ekonomske škole i Srednjoškolskog centra Prijedor ostvarile su očekivane trijumfe nad svojim suparnicama nakon čega su uslijedili mečevi finalne grupe.

Nakon pobjeda nad ekipom prijedorske Gimnazije, djevojke iz Srednjoškolskog centra Prijedor i Ugostiteljsko-ekonomske škole igrale su meč koji je odlučivao o pobjedniku.

S obzirom da se u oba tima našlo po nekoliko igračica Odbojkaškog kluba Prijedor, očekivao se odličan susret.

Viđeno je dosta lijepih i atraktivnih poena i akcija kao i veliki preokret koji je odlučio meč.

Nakon što su većim dijelom prvog seta djevojke iz Ugostiteljsko-ekonomske škole imale prednost i kada se već očekivala lagana završnica u njihovu korist došlo je do obrta.

Odbojkašice Srednjoškolskog centra su nakon rezultata 14:19 serijom 11:2 došle do prvog seta i prednosti od 1:0.

Kako su odigrale kraj prvog, djevojke koje je u igri predvodila Nataša Gvozden nastavile su i u drugom setu pa su relativno lako došle do ukupne pobjede od 2:0 i trijumfa na ovom takmičenju.