kup grada prijedora 2016-finale (1)Fudbaleri drugoplasiranog kluba Druge lige Republike Srpske-grupa Zapad, Omarske, prema očekivanju, osvajači su Jelen Kupa grada Prijedora, pošto su u finalnoj utakmici na Gradskom stadionu u Prijedoru, savladali ekipu Regionalnog ligaša, FSA Prijedor, sa 1:0.

Ono što nisu uspjeli 2013.godine, kada su u prvom ciklusu ovog takmičenja bili finalisti i nakon vođstva na poluvremenu protiv Rudar-Prijedor, bili poraženi izvođenjem penala, Božijom voljom, vraćeno im je sada u okršaju u kojem je jedan detalj i trenutak inspiracije njihovog najboljeg strijelca Ognjena Jaćimovića (u prvenstvu postigao 19 golova) odlučio o pobjedniku.

Sam početak odmjeravanja snaga pripao je Prijedorčanima, jer je Rajko Pekija u 7.minuti iz blizine mogao da ih dovede u vođstvo.

kup grada prijedora-omarska pobjednik (1)Uzvratio je Jaćimović u 12.minuti, ali je lopta poslije njegovog udarca iskosa sa lijeve strane završila kraj suprotne stative.

U 33.minuti Branislav Grahovac sa svega nekoliko metara ne pogađa, a umalo da favorita kazni raspoloženi Pekija.

Dobro ga je uposlio Brane Granatić, a on „tuče“ iskosa sa desne strane i čudo je kako lopta nije završila u okviru gola.

Na odmoru je ostalo početnih 0:0.

U nastavku, izabranici Milenka Vulete imali su više loptu u svoj posjedu, Vedran Panić je bio stalna opasnost, kao i Vladan Anđić po lijevom boku.

kup grada prijedora 2016-finale (2)Gotovo sa iste pozicije kao Pekija krajem prvog dijela, Jaćimović je, na asistenciju Aleksandra Višića u 57.minuti poslao loptu u suprotan donji ugao za 0:1.

Lijepu akciju svog tima kapiten Mirko Hrvaćanin nije u 72.minuti završio pogotkom, pošto je sa desetak metara u protivničkom kaznenom prostoru poslao loptu preko prečke.

U 78.minuti centrirao je sa ljjeve strane, mladi Branko Rosić reagovao iz „prve“ ciljajući donji lijevi ugao Milomira Novakovića, koji je odlično reagovao i poslao loptu u korner.

FSA-ovci su do kraja pokušali da dođu do izjednačenja i, eventualnih, penala, ali nisu našli načina da postignu pogodak, no, i pored poraza u svom prvom finalu, ostavili su dobar utisak.

kup grada prijedora 2016-finale (3)-Zahvalio bih se Gradskom fudbalskom savezu Prijedor, na odličnoj organizaciji, ispoštovao je sve ono što je bilo potrebno za nadmetanje i finale, u pravim fudbalskim uslovima. U ovom okruženju sigurno smo jedan od najboljih klubova, što se vidi i po rezultatima. Momci su ove domete postigli u skromnim finansijskim uslovima, prvenstveno iz velike ljubavi prema klubu čiji dres nosimo. U ime igrača zahvaljujem se treneru Vuleti, jer da nije njega bilo, ne bi ovako nešto i ostvarili, tačnije krunisali sezonu na najbolji mogući način – rekao je kapiten Omarske Mirko Hrvaćanin.

Pobjednički pehar, medalje i diplome, kao i garnituru dresova, uručio mu je Slaviša Kralj, predsjednik GFS Prijedor.

Kao i u svim dosadašnjim mečevima, zahvaljujući jednom od sponzora „Sport visionu“, uručena je i nagrada Jaćimoviću, najboljem akteru finala.

-Čast mi je da čestitam pobjedniku Kupa, ekipi Omarske na zasluženom trijumfu. Kroz cijelu sezonu na ovoj fudbalskoj regiji pružili su najviše. Došli su na ovu utakmicu kao favoriti, tu prednost su iskoristili. Zadovoljan sam onim što je pružila i moja ekipa, nakon pauze od 15 dana, jer nismo igrali u posljednjem kolu, kada smo bili slobodni. Mislim da smo rivalu pružili dostojan otpor, nismo iskoristili svoje šanse, oni jesu u drugom poluvremenu tu jednu i ponavljam, zasluženo su pobijedili. Čestitam organizatoru takmičenja, jer je sve proteklo u najboljem redu – korektno je na kraju prokomentarisao trener FSA Prijedor Nenad Bašić.

kup grada prijedora 2016-finale (4)FSA Prijedor: Omarska 0:1(0:0)

Gledalaca: 300
Sudija: Luka Bilbija (Prijedor) 8
Strijelac: Jaćimović u 57. minuti
Žuti kartoni: Rudak, Runić, Galonja, Torbica (FSA Prijedor), Panić, Hrvaćanin (Omarska)

FSA PRIJEDOR:
Novaković 7, Kotaran 6, Čačić 7, Rudak 6,5 (od 71. Drinić -), Torbica 7, Pekija 7, Mršić 6,5, Čulić 7, Runić 6, Bujić 6 (od 67. Galonja -), Granatić 6,5 (od 58. Kušmić 7).

OMARSKA:
Jokić -, Višić 7, Malešević 7, B.Romanić 7, Anđić 7, Grahovac 6 (od 46. Rosić 7), Da.Romanić 7, Panić 7, De.Romanić 6,5 (od 76. Zdjelar -), Jaćimović 7,5, Hrvaćanin 7 (od 85. Milinković -)

Igrač utakmice: Ognjen Jaćimović (Omarska)

kup grada prijedora 2016-finale (5) kup grada prijedora 2016-finale (6) kup grada prijedora 2016-finale (7) kup grada prijedora 2016-finale (8) kup grada prijedora 2016-finale (9) kup grada prijedora 2016-finale (10) kup grada prijedora 2016-finale (11) kup grada prijedora 2016-finale (12) kup grada prijedora 2016-finale (13) kup grada prijedora 2016-finale (14) kup grada prijedora 2016-finale (15) kup grada prijedora 2016-finale (16) kup grada prijedora 2016-finale (17) kup grada prijedora 2016-finale (18) kup grada prijedora 2016-finale (19) kup grada prijedora 2016-finale (20) kup grada prijedora 2016-finale (21) kup grada prijedora 2016-finale (22) kup grada prijedora 2016-finale (23) kup grada prijedora 2016-finale (24) kup grada prijedora 2016-finale (25) kup grada prijedora 2016-finale (26) kup grada prijedora 2016-finale (27) kup grada prijedora 2016-finale (28) kup grada prijedora 2016-finale (29)