kantarZahvaljujući nova dva pogotka Vedrana Kantara, fudbaleri Rudar-Prijedora savladali su na teškom gostovanju u Mrkonjić Gradu domaću Slobodu rezultatom 2:0.

Prijedorčani su do pobjede došli u nastavku meča kada je najbolji igrač zeleno-crnih ovog proljeća Vedran Kantar pogodio u 61. i drugoj minuti sudijske nadoknade vremena.

Inače, susret je obilježila prava „kartonijada“ pa su čak dvojica domaćih igrača završila meč prije vremena.

Kokanović je za svega 19 minuta igre dobio dva žuta kartona dok je Janković udario Burazora u samom finišu susreta.

Zanimljivo, obojica igrača su svojevremeno nosila zeleno-crni dres Rudar-Prijedora.

Sloboda (MG): Rudar-Prijedor 0:2 (0:0)

Mrkonjić Grad
Stadion „Luke“
Sudija: Dražen Vasiljević (Doboj)
Gledalaca: 300
Strijelac: Kantar u 61. i 90.+2 minuti
Žuti kartoni: Travar, Dimitrijević, Stupar, Malbašić, Kunić, Šakić, Sladojević (Sloboda MG), Kukavica, Kojić, Ristić, Radoja, Šodić, Nišević, Burazor (Rudar-Prijedor)
Crveni karton: Kokanović u 19. minuti (drugi žuti karton) i Janković u 86. minuti (namjerno udaranje)