Odigran je i drugi gradski derbi između Rudara i Omarske.

Nažalost, susret je odigran po jakoj kiši, što je vjerovatno uticalo na posjetu, ali se na stadionu skupilo više od 500 gledalaca među kojima je bilo veliki broj navijača Omarske, pa je utakmica odigrana u lijepom ambijentu.

Pričalo se da će Rudar pustiti bodove, ali na svu sreću, to se nije desilo, Rudar je odigrao korektno, imao inicijativu veći dio utakmice i pobijedio golovima Silve i Radakovića sa 2:0.

Omarska je u 54.minutu promašila penal i ostaće pitanje šta bi bilo da je Vračar pogodio sa jedanaest metara.

Činjenica je da je prvenstvo predugo, ritam srijeda – nedjelja je bio ubitačan i sve se to danas osjetilo na igračima Omarske, i to je jedan od ključnih uzroka poraza.

Trener Jelisavac je bio prinuđen na poluvremenu da zamjeni Rastoku i Grahovca, još neki igrači su igrali iako nisu bili 100% spremni i oporavljeni i može se reći da su danas igrači Omarske dali svoj maksimum, ali to nije bilo dovoljno da bi se osvojio bar jedan bod.

Dakle, utakmica je bila prava prvenstvena, možda i preoštra sa veoma malo pravih prilika.

U prvom poluvremenu valja izdvojiti dva pokušaja Marmat Danila.

Prvi put je u 19. minutu šutirao iznad gola, a potom je u 27. minutu njegov udarac sjajno odbranio golman Vujičić.

Omarska je odlično odigrala prvih deset minuta nastavka.

U 53. minutu Ogboke je srušio Kopanju u šesnaestercu i sudija Bokić je pokazao na bijelu tačku.

Nažalost, Vračar je šutirao iznad prečke gola Rudara i ostalo je 0-0.

Definitivno, penali su najveća boljka Omarske ovog proljeća.

Samo dva minuta kasnije Jaćimović je sjajno proigrao Romanić Bojana, koji odlično šutira, ali golman Sekulić još bolje brani i spasava svoju mrežu.

Promašaje Omarske je kaznio Silva. Silva je u 65.minutu sjajnim makazicama zatresao mrežu Omarske i postigao jedan od najljepših golova ove sezone.

Omarska je tada i psihološki klonula, te nije uspjela do kraja ozbiljnije ugroziti gol Sekulića.

U samom finišu utakmice, Radaković je preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca postavio konačnih 2-0.

Ovim porazom Omarska se dovela u situaciju da zavisi od drugih kako bi izbjegla baraž.

Ima nekoliko opcija, ali Omarska mora slaviti u poslednjem kolu protiv Slobode iz Mrkonjić Grada i nadati se da će Laktaši kod kuće pobjediti Drinu.

U najkraćem.

Rudar-Prijedor: Omarska 2:0

Strijelci: Silva ‘65, Radaković ‘87
Sudija: Stefan Bokić (Bileća)
Gledalaca:500
Žuti kartoni: Ogboke, Demonjić, Marić, Kesić (Rudar) Vujičić, Stojnić, Jovičić (Omarska)

Rudar
Sekulić, Ogboke (Radaković), Demonjić (Kesić), Silva (Delić), Sajak, Marić, Tomić (Dragić), Amoah, Bilbija, Marmat, Rauš
Trener: Bojan Krulj

Omarska: Vujičić, Stojnić, Banović, Jovičić, Anđić, Grahovac (Romanić Bojan), Zdjelar, Vračar, Rastoka (Trkulja), Jaćimović, Kopanja
Trener: Zlatko Jelisavac