rudar prijedor-juniori-proljece 2015U okviru 15. kola Omladinske lige BiH – grupa Zapad, kadeti i juniori Rudar-Prijedora na stadionu u Ljubiji dočekali su vršnjake iz Slobode Novi Grad.

Prvi su na teren izašli kadeti koje sa klupe predvodi Branko Ilinčić, a mladi Prijedorčani su nakon trijumfa u Bihaću nad domaćim Jedinstvom u prošlom kolu slavili i ovaj put, rezultatom 1:0.

Jedini pogodak postigao je kapiten Ognjen Davidović iz jedanaesterca u 21. minuti koji je dosuđen zbog prekršaja nad Davidom Kuridžom.

Juniori trenera Srđana Marjanovića, koji su u prošlom kolu uprkos dobroj igri poraženi u derbiju protiv vršnjaka iz Jedinstva, „napunili“ su mrežu Slobode, slavivši rezultatom 5:1 (4:0).

Stefan Mikić je postigao golove u 8. i 69. minuti, dok je Veljko Vujković postigao het-trik golovima u 21., 22. i 40. minuti susreta.

Utješni pogodak za juniore Slobode postigao je Milan Beronja u 72. minuti.