kosarka-prijedor-kozara-izvjestaj (1)Košarkaši Prijedora su u 16.kolu prvenstva Prve lige Republike Srpske nastavili uspješnu seriju,pošto su ostvarili četvrtu uzastipnu pobjedu. Ujedno revanširali su se Kozari za jesenji poraz, savladavši je sa 77:68 (13:26, 19:5, 25:14, 20:23).

Sam početak nije nagovještavao da će izabranici trenera Danila Palalića lako izaći na kraj sa gostima, jer je u 7. minuti na semaforu stajao rezultat 6:21, a i poslije prve četvrtine imali su minus od 13 poena.

Međutim, domaći odličnom odbranom u drugom periodu prave sjajnu razliku od 15:0 i od 14:29 stižu do 29:29, a poslije poena rivala, raspoloženi Srđan Stakić trojkom donosi minimalnih pola koša na „velikom odmoru“.

Predvođeni plejmejkerom Goranom Bogićevićem, Prijedorčani dominiraju i u trećem periodu igre. Raduje povratak na teren centra Nenada Jovičića, sa kojim se dobilo na dodatnom samopouzdanju, vrijedi pohvaliti i Davora Radivojca, a erupciju oduševljenja domaćih simpatizera donijela je na kraju ovog perioda trojka Dejana Zlokape za višak od 12 poena, 57:45.

Prijedorčani su odlično taktički priveli meč kraju, ne dozvolivši protivniku da se razmahne, a trenutno imaju po sedam trijumfa i poraza.

Prijedor-Kozara (Gradiška) 77:68 (13:26, 19:5, 25:14, 20:23)

Dvorana „Mladost“
Gledalaca: 200
Sudije: Zdravko Zečević, Željko Petković, Aleksandar Vuruna (sva trojica iz Banja Luke)