Juniori Rudar-Prijedora “iskupili” su se za poraz u prvom kolu Omladinske Premijer lige BiH kada su kod kuće izgubili od Slobode.

Mladi “rudari sa Sane” slavili su u Mostaru kod domaćeg Veleža sa 3:1.

Domaći su poveli u 9. minuti preciznim udarcem Sijamije sa ivice kazneog prostora.

Izjednačio je u 37. Miloš Sadžak koji je bio siguran sa “bijele tačke” koju je izborio Čunjalo.

Upravo ovaj igrač donio je preokret u 51. minuti kada je odlično reagovao na “drugoj” stative poslije centaršuta sa lijeve strane.

Duboko u sudijskoj nadoknadi “rezervista” Trepić iskoristio je kontranapad za konačnih 1:3.

Inače, ovaj teren je sretan za mlade igrače Rudar-Prijedora.

Naime, prije tri godine kadetska ekipa je predvođena trenerom Srđanom Marjanovićem došla do titule prvaka Omladinske lige BiH.

Isti uspjeh talentovana generacija je ponovila ove godine u juniorskoj konkurenciji, a zahvaljujući tom trijumfu, juniori i igraju Omladinsku Premijer ligu.

U narednom kolu mladi Prijedorčani dočekuju vršnjake iz ekipe Zvijezda 09.

Velež: Rudar-Prijedor 1:3 (1:1)

Mostar
Stadion: Pomoćni teren “Rođeni”
Sudija: Denis Limov (Gabela)
Strijelci: Sijamija u 9. za Velež, Sadžak iz penala u 37., Čunjalo u 51. i Trepić u 90+4. minuti za Rudar-Prijedor
Žuti kartoni: Muraspahić, Husović (Velež), Drljača (Rudar-Prijedor)

Velež
Aličić, Jelovac, Dizdarević, Balavac, Pirija(Muraspahić), Bašić (Hošo), Bečić(Husović), Sijamija, Zvizdić, Demić, Alagić

Trninić, Trkulja, Ratković, Kaurin, Krneta, Sadžak (Trepić), Marmat(F.Mikić), Mršić (Opakić), M.Mikić(Drljača), Cerić, Čunjalo (Vuruna)