Nakon tri godine u Prijedoru se ponovo igra Premijer liga BiH i to ona Omladinska, u juniorskoj konkurenciji.

Poslije sezone 2015/16, juniori Rudar-Prijedora opet se nadmeću sa najboljim bh. timovima.

Na žalost, ova sezona nije počela najbolje.

Prijedorčani su na domaćem terenu poraženi od vršnjaka iz tuzlanske Slobode rezultatom 1:3 (1:1).

Gosti su bolje otvorili susret pa su golom Asima Muratovića poveli u 13.minuti.

Tek nakon toga izabranici trenera Srđana Marjanovića kao da su se “oslobodili” početnog grča u kojem su bili, pa su počeli da pokazuju svoje fudbalsko znanje.

Kao plod organizovanije igre stigao je i dosuđeni penal za domaće već u 17. minuti.

Najstrožiju kaznu izveo je Čunjalo ali je Mustačević odbranio njegov udarac.

Međutim, na intervenciju svog pomoćnika Radakovića, sudija Grbić je ponovio izvođenje zbog toga što je golman Tuzlaka ranije izašao sa gol-linije.

Penal je ponovljen sa istim akterima ali i istim rezultatom.

Napadač domaćih je promijenio stranu ali je Mustačević ponovo bio odličan i sačuvao mrežu netaknutom.

Neiskorištena šansa nije demoralisala “rudare sa Sane” pa su nastavili sa napadima što je dovelo do izjednačenja u 28. minuti.

Ponovo su domaći izborili penal koji je sigurno izveo Miloš Sadžak.

Do kraja prvog dijela igre nije bilo promjene rezultata iako su juniori Rudar-Prijedora bili bolji rival.

Nastavak je donio isti omjer snaga jer su žuto-plavi napadali a gosti pokušavali iz kontranapada.

Trener Marjanović je u tom periodu morao izvršiti i dvije prinudne izmjene jer su se njegovi igrači požalili na povrede.

Igrala se 65.minuta kada je nakon kornera za Slobodu nespretno intervenisao Bilbija koji je zatresao vlastitu mrežu za novo vođstvo Tuzlaka.

Imali su domaći priliku da dođu barem do boda, ali je okvir gola bio saveznik gostiju nakon udarca Filipa Mikića, uz odličnog Mustačevića na golu koji je imao nekoliko dobrih intervencija.

U posljednjim trenucima utakmice Hasić je postigao sjajan gol za konačnih 1:3 i tri boda koja odlaze Slobodi.

-Mislim da bi najrealnije bilo da je završilo neriješeno. Nakon početne nesigurnosti moji momci su odigrali dobro i bili bolji rival. Malo nas je “presjekao” i autogol u nastavku. Smatram da imamo kvalitet za Omladinsku Premijer ligu i da smo ovoga puta nesretno poraženi. Razlika između ovog tima Slobode i nas je u činjenici što oni igraju jaku ligu već pet posljednjih godina, od pionira do juniora u kontinuitetu. Sa druge strane, tokom zadnjih nekoliko godina, uz apsolutno uvažavanje svih naših protivnika, mi smo igrali svega 5-6 ozbiljnih utakmica u jednoj sezoni. Siguran sam da će ova selekcija u nastavku sezone pokazati šta zna i da rezultati neće izostati – rekao je Srđan Marjanović, trener juniora Rudar-Prijedora.

Rudar-Prijedor: Sloboda (Tuzla) 1:3 (1:1)

Gledalaca: 250
Sudija: Zoran Grbić (Prijedor)
Strijelci: Sadžak u 28. iz penala za Rudar-Prijedor, Asim Muratović u 13., Bilbija-autogol u 65. i Hasić u 88.minuti za Slobodu
Žuti kartoni: Mršić(Rudar-Prijedor), Mustačević, Musić, Kavazović(Sloboda)

Trninić, Trkulja, Kaurin, Opakić, Krneta(Vuruna), Sadžak(F.Mikić), Bilbija, Mršić, M.Mikić(Drljača), Cerić(Ratković), Čunjalo(Trepić)