Pred Okružnim sudom u Prijedoru za sutra je zakazana sjednica vijeća za razmatranje žalbe Okružnog javnog tužilaštva Prijedor na presudu kojom je ljekar Predrag Stojnić oslobođen optužbe za nesavjesno liječenje.
Vijećem predsjedava sudija Nedeljka Eror i sjednica je zakazana za 9.00 časova.
Osnovni sud u Prijedoru izrekao je 16. oktobra prošle godine oslobađajuću presudu u krivičnom postupku protiv ljekara prijedorske bolnice optuženog za nesavjesno pružanje ljekarske pomoći usljed kojeg je pacijentkinja J.D. preminula.
Prvostepenu presudu donijelo je sudsko vijeće u sastavu Zoran Milojica, Harun Samardžić i Tanja Mugoša, Okružno javno tužilaštvo zastupao je Samir Zuparević, a optuženog Stojnića branila advokatica Vesna Rujević.
Okružno javno tužilaštvo Prijedor optužilo je Stojnića da je 25. avgusta 2019. godine, kao dežurni ljekar u bolnici „Dr Mladen Stojanović“ Prijedor, učinio propuste u dijagnostici i terapijskom postupku u medicinskom tretmanu oštećene J.D. koja je povrijeđena u saobraćajnoj nezgodi i koja je dan kasnije umrla.
Tekst i foto ilustracija – Katarina Panić – www.prijedordanas.com