Na Kozaračkom kamenu, najljepšem vidikovcu Nacionalnog parka Kozara, zamijenjena je zastava Republike Srpske.
Akciju je ove godine organizovao Klub ekstremnih sportova “Albatros”, a nove zastave obezbijeđene su uz podršku Gradske uprave Prijedor.
“Prethodnih godina smo to radili u manjem obimu, nije nas bilo ovoliko. Ovaj put su na Kozaračkom kamenu članovi Planinarskog kluba “Albatros” i Penjačkog kluba “Adrenalin”, koja djeluju u okviru KES “Albatros”, oko pedesetak i više. Zastavu mijenjamo nekoliko puta godišnje, u zavisnosti od vremenskih uslova. Ovo je prvi put ove godine, uoči tradicionalne planinarske manifestacije “Pozdrav proljeću”, rekao je Draško Anđelić, predsjednik KES “Albatros”.
Posebnu energiju donijeli su najmlađi.
Veliki broj djece, većinom članova Kluba ekstremnih sportova “Albatros”, zajedno sa roditeljima prepješačio je stazu do vrha i uživao u druženju i pogledu sa Kozaračkog kamena.
“Mislio sam da se neću moći popeti, ali sam uspio i super je na vrhu”, rekao je Jakov Srdić.
Prethodnih godina postavljanje zastave na Kozarački kamen organizovale su porodice Bašić i Mijatović iz obližnjeg sela, čuvajući tradiciju još od 1996. godine.
“Divna manifestacija koju u budućnosti treba da preuzmu naša djeca, ali i da im ostane u lijepom sjećanju. Drago nam je što nas je svake godine sve više na ovom mjestu. Promovišemo planinarenje, posjetu našoj dragoj planini Kozari i nacionalnom parku i sve što vodi ka zdravom načinu života”, istakao je Vladislav Bašić, mještanin i član KES “Albatros”.
Zastava koja tri decenije stoji na ovom mjestu ostaje simbol zajedništva planinara, ljubitelja prirode i svih onih koji rado dolaze na Kozaru.
kozarski.com
