U subotu, 21. juna, u Pozorištu Prijedor biće održan koncert violiniste svjetskog renomea, Stefana Milenkovića, najavljeno je iz Muzičke škole „Savo Balaban“.

Koncert će biti održan povodom 70 godina rada ove prijedorske škole, u okviru „Prijedorskog ljeta 2025“.

Koncert je poklon Škole svim ljubiteljima klasične muzike.

Milenković je istaknuti violinista koji je prve muzičke korake napravio sa svega šest godina, gd‌je je nastupao kao solista sa orkestrom.

„Ovo je kruna i završni koncert sa maestrom na violini Stefanom Milenkovićem. To je istorijski trenutak kako za našu školu, tako i za grad i regiju, da nam takvo svjetsko ime gostuje, simbolično na Svjetski dan muzike, 21. juna“, pojasnio je Aljoša Novaković, direktor Muzičke škole „Savo Balaban“.

On je dodao da će Milenkovića na koncertu pratiti pijanistkinja Natalija Mladenović, te da će publika uživati u sonatama za klavir i violinu i popularnim zvukovima iz opere “Karmen”.

Ulaznice će biti u prodaji od ponedjeljka, 16. juna, u prostorijama Muzičke škole.

kozarski.com