Fudbaleri OFK Brdo sasvim zasluženo su savladali ravan iz Međeđe rezultatom 3:1 u 23.kolu Regionalne lige-grupa Zapad.

Domaći su poveli već u 6.minuti.

Ibričić je „povukao“ loptu sa 40-ak metara od svog gola, „nanizao“ nekoliko protivničkih igrača a potom u šesnaestercu gostiju uposlio kapitena Karupovića, koji je, ovaj put u ulozi najisturenijeg igrača, pogodio za 1:0.

Imali su domaći više loptu u svojim nogama i nekoliko prilika, ali ih je nedostatak pravog „špic“ igrača „koštao“ ubjedljivijeg vođstva.

Iskoristili su gosti jednu od rijetkih prilika pa su preko Marinkovića u 54.minuti stigli do izjednačenja 1:1.

Međutim, najbolji pojedinac ovog meča, Haris Kaltak, samo pet minuta kasnije vratio je prednost svojoj ekipi.

On je iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane šutirao po zemlji, Mešić je u gužvi pred golom preskočio loptu što je zbunilo gostujućeg golmana pa se lopta „ušunjala“ u mrežu za 2:1.

Igrala se 67.minuta kada je Gredelj centrirao sa desne strane, lopta je pogodila u ruku jednog igrača Ravni, pa je Ibričić postavio konačnih 3:1 iz opravdano dosuđenog jedanaesterca.

OFK Brdo: FK Ravan 3:1(1:0)

Hambarine
Stadion „Vedro polje“
Gledalaca: 30
Sudija: Slaviša Jovanić (Prnjavor) 7
Strijelci: Karupović u 6., Kaltak u 59. i Ibričić (iz penala) u 67. za Brdo, a Marinković u 54.minuti za Ravan Žuti kartoni: Karupović, Stegić, Đug, Šakić (Brdo), Grahovac, Utješinović, Tomaš, Lotinja (Ravan)