„U-16“ reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas na stadionu „Otoka“ u Sarajevu selekciju Grada Beograda sa 2:0 u utakmici polufinala Memorijalnog međunarodnog turnira „Josip Katalinski Škija“.

Golove su postigli Hasić u 46.minuti iz jedanaesterca i Brkić u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Treba reći da je cijeli susret na golu U-16 reprezentacije BiH proveo Luka Kačavenda, član kadetske selekcije Rudar-Prijedora.

Iako je domaća selekcija zasluženo pobijedila mora se reći da je mladi Prijedorčanin bio siguran te je u dva navrata odlično intervenisao i pokazao selektoru Malkočeviću da na njega može ozbiljno da računa.

U drugom polufinalnom susretu Crna Gora je bila bolja od selekcije Sarajeva i Istočnog Sarajeva rezultatom 3:1.

Finale se igra u petak u Trening centru N/FS BiH u Zenici od 15:00 časova.

Bosna i Hercegovina: Selekcija Grada Beograda 2:0 (0:0)