prijedor-nexe-zajednicka fotografijaRukometaši Prijedora su u drugom odmjeravanju snaga protiv člana SEHA Regionalne lige, hrvatskog kluba Nexe, popravili utisak iz prethodnog duela kada su poraženi sa 20 golova razlike, iako su, naravno, još jednom poklekli – 21:33(11:14).

Poslije početnih 0:2 (2.minut) stižu domaći do izjednačenja 2:2 (10.minut), čak i u vođstvo od 4:3 (13.minut) i ravnopravni su sve do finiša prvog dijela. U nastavku za četiri minuta gosti iz Našica postižu četiri gola zaredom i od tada do kraja samo povećavaju razliku.

Trener Bojan Unčanin, koji ima strpljenja u „slaganju kockica“ renovirane postave, nije mogao da računa na iskusnog Jovicu Radakovića, jer je povrijedio ruku u prvom megdanu, kao ni Srđana Selimbegovića, koga očekuje duže odsustvo zbog operacije žuči, koja mu predstoji.

-Imali smo prave provjere protiv evropske ekipe, koja godinama igra značajnu ulogu u hrvatskom rukometu, što potvrđuju njihovih šest uzastopnih vicešampionskih titula, a neće biti „lak zalogaj“ ni mnogo jačim klubovima. Preostalo nam je još sedam dana do starta Premijer lige BiH, iako ima naznaka da će biti prolongiran, a u tom slučaju odigrali smo još jednu prijateljsku utakmicu, kako bi dotjerali još neke stvari u igri – istakao je Unčanin.

Prijedor-Nexe (Našice) 21:33(11:14)

Sportska dvorana „Mladost“
Gledalaca: 50
Sudije: Elvis Marčetić i Predrag Dejanović (Prijedor)
Sedmerci: Prijedor 3(3), Nexe 6(5)
Isključenja: Prijedor 6 minuta, Nexe 2 minuta

PRIJEDOR:
Beširević-11 odbrana, D.Unčanin 5, Popović 2, Kaurin 2, Bojić 3, Daničić, Gavrić 2, Čutura-3 odbrane, Kragulj 2, Vejnović, Janković 3, Topić, Miljuš, Balaban, Mirković 2, Savić 2
Trener: Bojan Unčanin

NEXE:
Lelić-6odbrana, Juzbašić-7 odbrana, Eter 5, Crnić 4, Mrđenović 1, Tomas 1, Kružić, Jurljević 1, Sokolić 1, Gadža 4, Božić-Pavletić 3, Sakić 1, Vegar 5, Nuić 2, Herceg 2, Čelebi 1
Trener: Zdenko Kordi