Devetim takmičarskim danom nastavljen je tradicionalni 34.Novogodišnji turnir u malom fudbalu za mlađe kategorije „Mladost 2017“.

Igrane su dvije zaostale utakmice kod pionira i predpionira te polufinalni mečevi kod pjetlića, kadeta i juniora.

U zaostalim susretima pioniri Vokela i predpioniri Picerije OK bili su ubjedljivi protiv svojih protivnika.

U polufinalnim utakmicama kod pjetlića viđeni su zanimljivi dueli u kojima su najmlađi fudbaleri pokazali da među njima ima velikih talenata.

Identičnim pobjedama od po 2:0 pjetlići Café Milenijum i FK Mladost Farmaprom su zasluženo prošli u finale.

Kadeti su pokazali dobru igru uz dosta trčanja i lijepih akcija.

Igrači FK Omarska su poveli 1:0 protiv Bio mio Saničani nakon čega su igrali disciplinovano u odbrani uz brze akcije u kontranapadima.

Nakon što su se njihovi protivnici ispromašivali uz odlične odbrane golmana Omarske Ognjena Gavranovića, koji na turniru još nije primio gol, Jokić je u zadnjoj minuti pogodio za konačnih 2:0.

U drugom susretu kadeti Café Monter Marketi Dita su se “namjerili” na vršnjake iz ekipe Hit taxi koji su imali više prilika u prvom dijelu meča.

Međutim, favorizovana ekipa koju čine kadeti Rudar-Prijedora na početku nastavka je za tri minuta postigla tri gola pa je kasniji pogodak Danila Marmata bio samo utješni za “taksiste”.

U prvom susretu polufinala kod juniora ekipa Café bar Obala je sigurnom igrom savladala Piceriju OK.

Drugi susret je donio mnogo više uzbuđenja, veliki preokret te poraz favorita.

Nakon što je ekipa Total TV Tejić povela 2:0 malo ko je očekivao neki drugi rezultat osim sigurne pobjede.

Međutim, tako nisu mislili igrači ekipe Black & White koji su u prvom dijelu meča smanjili evro golom Kukolja koji je u nastavka pogodio za poravnanje.

Kada su zbog faula i prigovora ostali bez dva igrača, očekivalo se da Total TV Tejić iskoristi prednost i postigne pogodak.

Ipak, fanatičnim trčanjem, velikom borbenošću i sjajnim reakcijama golmana Božidara Sredića, ekipa Black & White se odbranila a onda preko Tišme dva minuta prije kraja stigla do preokreta i iznenađujuće, ali potpuno zaslužene pobjede.

Turnir se nastavlja u subotu polufinalnim mečevima kod predpionira i pionira te revijalnim susretima.