prijedor-krajina-jesen-izvjestaj-1Golom Srđana Savića iz udarca sa 10 metara, doslovno u posljednjim sekundama meča, nakon što je četiri sekunde prije kraja susreta Prijedor: Krajina, Alen Lipović „zaradio“ direktnan crveni karton zbog faula nad Milanom Mirkovićem, domaći su slavili minimalnu pobjedu u 6.kolu prvenstva Premijer lige BiH rezultatom 22:21.

Tako Prijedorčani sada zauzimaju šesto mjesto, sa 10 bodova, koliko ima i petoplasirana Derventa, uz nešto bolju gol-razliku.

Tokom cijelog suserata vodila se ravnopravna borba, u kojoj su srčani gosti češće imali prednost, a u 36.minuti na semaforu je stajao rezultat 13:16 i bila je to najveća prednost jednog od rivala.

Najviše zahvaljujući golmanu Bojanu Babiću izabranici trenera Saše Babića prave seriju od 5:1 i u 48.minuti imaju minimalno vođstvo 18:17.

prijedor-krajina-jesen-izvjestaj-2Na tri minuta prije kraja kraja najistaknutiji pojedinac u sastavu iz Cazina tokom cijelog meča, golman Slađan Subotić pri rezultatu 20:20, zaustavio je sedmerac Saviću.

Međutim, golom u zadnjim trenucima od tragičara je postao heroj domaćih.

-Cijele sedmice pripremali smo se za ovu utakmicu, vježbali smo odbranu „6-0“, koju smo dobro iskoristili, iako je bilo igrača koju su podbacili uključujući i mene. Promašio sam bitan sedmerac, jer se u tim trencuima ne šutira poluvisoko, ali sam se eto iskupio golom u posljednoj sekundi za pobjedu – rekao je Savić.

Kod Prijedorčana je, uz golmana Babića, na visini zadatka bio iskusni Jovica Radaković, Mirković i Mirko Bajić postigli važne golove u uzbudljivoj završnici, a u Krajini, pored nesumnjivo najboljeg Subotića, efikasni Ismir Salkić, naravno i nekadašnja uzdanica kluba sa Sane Mladen Blagojević.

-Dobra utakmica, muška, prava prvenstvena. Nismo znali sačuvati prednost od tri gola, ali šta je tu je, dižemo glavu gore i okrećemo se onome što nas očekuje. Bilo je i nekoliko problematičnih sudijskih odluka, dosuđenih u korist Prijedora, kojem čestitam na pobjedi – naglasio je Blagojević.

RK Prijedor: RK Krajina 22:21(12:14)

Dvorana „Mladost“
Gledalaca: 150
Sudije: Obrenko Miljković (Bijeljina) i Duško Ristanić (Brčko)
Sedmerci: Prijedor 5(2), Krajina 4(3)
Isključenja: Prijedor 4 minuta, Krajina 10 minuta
Crveni karton: Alen Lipović (Krajina) u 60.minuti (direktno isključenje)

PRIJEDOR
Stošljević 1, Lukajić 1, A.Miljuš 2, M.Miljuš, Kecman, Balaban, Kaurin 2, Bajić 1, Janković, Topić, M.Radaković, Jovanović 3, Mirković 1, Babić-13 odbrana, Savić 6, J.Radaković 5

KRAJINA
Hušić, Stoisavljević 3, Nadarević 1, Hošić, Salkić 6, Durić, Subotić-12 odbrana + 2 sedmerca, Kapić, Blagojević 2, Dervišević 1, Hajdarević 5, Bašagić, Lipović 3

prijedor-krajina-jesen-izvjestaj-3 prijedor-krajina-jesen-izvjestaj-4 prijedor-krajina-jesen-izvjestaj-5 prijedor-krajina-jesen-izvjestaj-6 prijedor-krajina-jesen-izvjestaj-7 prijedor-krajina-jesen-izvjestaj-8