borislav-mikic-fsa-prijedor-1Ekipa FSA Prijedor prekinula je seriju neuspjeha u prvenstvu Regionalnih ligaša Republike Srpske-grupa Zapad, pošto u prethodnih pet mečeva nije osjetili slast pobjede, jer su imali jedan remi i četiri poraza.

Kao domaćini na stadionu „Kod Celpaka“, jer je na „Poljani“ meč igrao OFK Berek 1975, savladali su favorizovanog Progresa sa 1:0.

Trenutak odluke dogodio se u 80.minuti, kada je veteran u redovima domaćih Borislav Mikić, poslije „duplog pasa“ sa Srđanom Čulićem, zatresao protivničku mrežu, koju je veoma dobro čuvao Marko Marković.

Ekipa trenera Nenada Bašića pružila je svoju najbolju ovosezonsku partiju, imala prečku i stativu i propustila priliku da ubjedljivije slavi protiv rivala iz Kneževa, ali joj svakako tri boda mnogo znače na psihološkom planu za nastavak takmičenja.

Susret su obilježila i tri crvena kartona, jedan Prijedorčanima i dva gostujućim igračima.

borislav-mikic-fsa-prijedor-2FSA Prijedor: FK Progres 1:0(0:0)

Stadion: ”Kod Celpaka”
Gledalaca. 50
Sudija: Slaviša Jovanić (Prnjavor) 7
Strijelac: Mikić u 80.minuti
Žuti kartoni: Rudak, Čulić (FSA Prijedor), Verić, Vuković, Vukman, Đukarić, O.Marković (Progres)
Crveni kartoni: Vedran Šunić (FSA Prijedor) u 66., Slobdan Marjanović (Progres) u 66. i Darko Vuković (Progres) u 88.minuti