rudar prijedor-drina-septembar-rezultat (1)Fudbaleri Rudar-Prijedora i Drine iz Zvornika igrali su 1:1 u derbi meču 5.kola prvenstva Prve lige Republike Srpske na Gradskom stadionu u Prijedoru.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri uz malo veći posjed lopte za domaće, bez većih prilika za pogodak pa je završeno 0:0.

Sva uzbuđenja viđena su u nastavku.

Nakon što je u 50.minuti Ivanović igrao rukom u šesnaestercu gostiju, sudija Mejakić je, sa malim zakašnjenjem, opravdano pokazao na penal, uz buru protesta Zvorničana.

Bojan Burazor je bio siguran za vođstvo Prijedorčana od 1:0.

rudar prijedor-drina-septembar-rezultat (2)Pokušali su nakon toga domaći postići još jedan pogodak i riješiti derbi, ali ih je „presjekao“ crveni karton Novice Petrovića u 55.minuti nakon prekršaja nad Torbicom.

Zbog igrača manje, trener „rudara sa Sane“ Zlatko Jelisavac je bio prinuđen na promjene u sastavu ekipe ali i u načinu igre.

Iskusni gosti su potom znalački preuzeli inicijativu i strpljivo gradili svoje napade.

Nakon jednog diskutabilnog prekršaja na desnoj strani, Ćulum je izveo „skraćeni korner“ u 83.minuti a „rezervista“ Stevanović bio odličan u skoku na „prvoj“ stativi i glavom pogodio za, ispostaviće se kasnije, konačnih 1:1.

Iako nije slavio, Rudar-Prijedor je ostao na vodećoj poziciji tabele Prve lige RS.

Prijedorčani imaju isti broj bodova kao drugoplasirani Tekstilac Kort ali nešto bolju gol-razliku.

Rudar-Prijedor: Drina Zvornik 1:1

Gledalaca: 300
Sudija: Dragan Mejakić
Strijelci: Burazor u 50. iz penala za Rudar-Prijedor, Stevanović u 83. minuti za Drinu
Crveni karton: Novica Petrović(Rudar-Prijedor) u 55.minuti

RUDAR-PRIJEDOR:
Ne.Petrović, Davidović, No.Petrović, Marić, Milinković, Burazor, Vojnović, Šakić, Rokvić, Jaćimović, Gavranović
Trener: Zlatko Jelisavac

DRINA
Maksimović, Ivanović, Majlović, Torbica, Kikić, Stojanov, Jokić, Zekić, Ćosić, Ćulum, Mijailović
Trener: Mile Lazarević

rudar prijedor-drina-septembar-rezultat (3) rudar prijedor-drina-septembar-rezultat (4) rudar prijedor-drina-septembar-rezultat (5) rudar prijedor-drina-septembar-rezultat (6) rudar prijedor-drina-septembar-rezultat (7)