rudar prijedor-vitez-izvjestaj (1)Iako „rudari sa Sane“ ni poslije 14 kola u prvenstvu Premijer lige BiH nisu ostvarili pobjedu (posljednji put slavili su protiv sarajevskog Željezničara kod kuće sa 1:0), ipak, su, konačno nakon 586 minuta zatresli protivničku mrežu na teškom terenu za igru prijedorskog Gradskog stadiona, Rudar-Prijedor: Vitez 1:1.

U prvom poluvremenu igralo se oprezno sa obje strane, a vrijedna pažnje su dva detalja.

U 24.minuti najbolji akter meča Vedran Kantar je sa oko 22 metra tukao, a lopta pogodila stativu.

U 40.minuti na suprotnoj stranu Momčilo Mrkaić je prošao kraj Borisava Erića i po desnoj strani, zaobišao i golmana Dalibora Kozića te šutirao ka praznoj mreži.

rudar prijedor-vitez-izvjestaj (2)Lopta se u blatu zaustavila ispred gol-linije i Erić je stigao da je izbije.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme centaršut Lea Leopolda Novaka sa lijeve strane koristi Aleksandar Anastasov.

Makedonski internacionalac je sa 13-14 metara poslao loptu u donji lijevi ugao nemoćnog Kozića za 0:1.

Mrkaić je dva minuta kasnije ciljao po zemlji suprotan donji ugao, ali je Kozić odlično reagovao.

Imali su nekoliko dobrih akcija izabranici trenera Branka Karačića, ali im je manjkalo preciznosti u završnici.

Zamjene stratega Prijedorčana Zlatka Jelisavca su se u finišu pokazale kao pun pogodak i njegova ekipa izvršila je pritisak, odigrajući pošteno do kraja protiv rivala kojima su bodovi bili neophodni u borbi za opstanak.

Pokušao je još jednom Kantar, ali je čuvar mreže gostiju Aleksanadar Živković bio na mjestu, kao i u više navrata pravovremenim intervencijama na visoke lopte.

U 88.minuti, kada je loptu od izlaska u gol-aut spasao Aleksandar Jovičić, a sa kapitenskom trakom na ruci „raščistio“ je i jednu neugodnu situaciju pred svojim golom, da bi se u gužvi nakon dodavanja Dejana Kojića najbolje snašao Demir Jakupović i na radost domaćih navijača, posebno vjerne grupe „Alkohol bojs“, pogodio za konačnih 1:1.

rudar prijedor-vitez-izvjestaj (4)Rudar-Prijedor: Vitez 1:1(0:0)