radnik urije-brzi (2)Derbi začelja u okviru 13.kola prvenstva Četvrte lige PFS Prijedor pripao je iskusnijoj ekipi iz Knežice, koja je sa pretposljednjeg 11.mjesta „skočila“ na osmu poziciju i ima 15 bodova, dok su Prijedorčani ostali na posljednjem 12.mjestu sa 11 bodova, Radnik Urije: Knežopoljac 1:2.

Mladi „Urijaši“ su prvo poluvrijeme riješili u svoju korist rezultatom 1:0, golom kapitena Nemanje Kneževića u 37.minuti.

Međutim, kao i na startu proljećnog dijela, kada su na stadionu u Tukovima poraženi od Brzog iz Busnova (0:2), opet su kažnjeni za svoje greške.

U 56.minuti golman Igor Inđić je iz sredine svog šesnaesterca lošim ispucavanjem „poklonio“ loptu najboljem akteru susreta Borisu Tankosiću, koji je sa lakoćom izjednačio.

Odmah nakon isključenja Milorada Gnjatovića stuba odbramne domaćih, zbog dva žuta kartona, Dejan Slijepac u 81.minuti iskoristio je nesmotrenost Alekse Tejića i gotovo se, kraj Inđića, ušetao u mrežu, postavivši konačan ishod susreta.

Radnik Urije: Knežopoljac 1:2(1:0)

Stadion Tukovi
Gledalaca: 20
Sudija: Nemanja Davidović (Prijedor) 7,5
Strijelci: Knežević u 37. za Radnik Urije, a Tankosić u 56. i Slijepac u 81.minutu za Knežopoljac
Žuti kartoni: Gnjatović, Miljević, Kukolj, Majkić (Radnik Urije), Sadžak, Tankosić, Ličanin, Tica, Vujasin (Knežopljac)
Crveni karton: Milorad Gnjatović (Radnik Urije) u 80.minuti