Fudbaleri Rudar-Prijedora sasvim zasluženo su slavili protiv ekipe Posušja u susretu 7. kola Premijer lige BiH.

Konačan rezultat glasio je 3:0.

Gosti su na početku meča imali inicijativu ali su domaći poveli.

Igrala se 13. minuta kada je brzu akciju Prijedorčana u vođstvo pretvorio Demir Jakupović šutem iskosa sa desne strane.

Nešto kasnije pokušao je Sajak sa 25 metara ali neprecizno pa potom i Santos iz blizine ali je Galić odlično odbranio.

Do kraja prvog dijela igre Posušje je imalo dva slobodna udarca sa oko 25 metara sa lijeve strane ali nisu uspjeli napraviti ništa konkretno.

Izabranici trenera Milenkovića su idealno “otvorili” nastavak susreta.

Nakon ubacivanja sa lijeve strane u 53. minuti na drugoj stativi je najspretniji bio kapiten Nemanja Pekija koji je pogodio za 2:0.

Trener Posušja je napravio nekoliko promjena i zaigrao otvorenije ali je njegova ekipa na polovini drugog poluvremena ostala sa igračem manje.

Naime, Leko je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Iako brojčano slabiji, gosti su nakon greške domaćih imali sjajnu priliku da prepolove zaostatak ali je Šćekić sjajno intervenisao.

Mandić je imao priliku za novi pogodak žuto-plavih ali je pogodio samo vanjski dio mreže nakon što je obišao i golmana.

Sve dileme oko pobjednika riješio je povratnik nakon povrede Džozef Amoa.

U 83. minuti je iskoristio odlično dodavanje Dragana Bilbije u prazan prostor, pa je nakon ulaska u šesnaesterac prevario i golmana Galića a potom zabio za konačnih 3:0.

Rudar-Prijedor: Posušje 3:0 (1:0)

Gledalaca: 1.000
Sudija: Irfan Peljto(Sarajevo)
Strijelci: Jakupović u 13, Pekija u 53. i Amoa u 83. minuti
Žuti kartoni: Sajak(Rudar-Prijedor), Vukoja, Landeka, Lauš, T.Barišić (Posušje)
Crveni karton: Leko (Posušje) u 67. minuti (drugi žuti karton)

Šćekić, Sadiku, Pekija, Santos, Burazor (Amoa), Mandić (Marmat), Dojčinović, Sajak, Marić (Bilbija), Jakupović (Danilović), Smajić (Pavlović)