Protekle nedjelje, 21. februara, u Laktašima je održan veliki međunarodni džudo turnir “Laktaši Open 2021”.

Na ovom takmičenju je nastupilo preko 600 učesnika iz šest zemalja.

Džudo klub “Prijedor” predstavljalo je 15 takmičara na čelu sa trenerima Dejanom Stanarevićem i Radenkom Marinovićem.

-Ovoga puta osvojili smo četiri medalje. Nikolija Mijatović i Filip Vukojević su osvojili srebrne a Lana Pavković i Teodor Vučenović bronzane medalje. U borbama za medalju izgubili su Marija Drakula, Miloš Rajlić, Marko Savić i Nikola Malinić. Ostali mladi džudisti zbog veoma jake konkurencije nisu uspjeli proći dalje. Posebne pohvale za nastupe idu na račun Nikolije Miljatović, Filipa Vukojevića, Islamovski Tarika, Andrije Kneževića, Nikole Malinića, Aleksandra Malinića i Lazara Kecmana kojima je ovo bilo prvo džudo takmičenje – rekao je Radenko Marinović.

Već sljedeći vikend članovi Džudo kluba “Prijedor” putuju u Trebinje na prvenstvo Republike Srpske za kadete i mlađe pionire.

Ukupno će nastupiti 18 takmičara, od kojih će polovina njih učestvovati na Memorijalnom džudo turniru “Miloš Mrdić” koji se održava isti dan.

Trener Marinović očekuje dobre rezultate iz Trebinja.