U derbi susretu 9. kola Prve lige RS, rukometaši “Prijedora” slavili su na domaćem terenu protiv ekipe ORK “Borac” rezultatom 29:28 (12:16).

Susret je riješio Milan Marinović pogotkom iz sedmerca po isteku vremena, a isti je izborio kapiten Blagojević u posljednjoj sekundi meča.

Da su gosti osvojili bod(ove) ne bi bilo nezasluženo jer su se pokazali kao poletna ekipa sa nekoliko dobrih pojedinaca, mada se u pojedinim situacijama vidio nedostatak iskustva.

Do 14. minute igralo se “gol za gol” a do prve “opipljivije” prednosti stigli su gosti serijom 4:0 pa je pet minuta kasnije bilo 6:10.

Banjalučani su potom imali i maksimalnih +5 (9:14 u 25. minuti) a na odmor se otišlo pri rezultatu 12:16.

Na početku nastavka odličan je bio golman Babić, a Škarić i Dugajlić su postigli po tri pogotka pa su domaći u 40. minuti stigli do poravnanja (20:20).

Nakon još nekoliko minimalnih prednosti za goste, Prijedorčani serijom 3:0 dolaze do 24:22 u 52. minuti.

Mladi rukometaši “Borca” se ne predaju pa na 30-ak sekundi do kraja stižu do izjednačenja.

Potom je uslijedila opisana situacija kada je najiskusniji igrač u domaćim redovima primorao goste da ga fauliraju.

Iako je do tog trenutka postigao samo jedan pogodak, Marinović je bio “hladne” glave i sigurne ruke te je pogodio za nova tri boda za Prijedorčane.

Za trijumf domaćih najzaslužniji je bio Dugajlić sa 11 golova te Babić sa 11 odbrana.

Kod gostiju iz Banjaluke Milovac je postigao 11, a Gračić 8 golova, dok je Brkić imao 9 odbrana.

Treba reći da na klupi ORK “Prijedor”od ovog kola kao trener sjedi Milan Miljuš.

Nakon devet odigranih kola ORK “Prijedor” ima šest pobjeda i dva poraza te 18 osvojenih bodova.

Prijedorčani imaju i jedan odgođeni susret protiv ekipe “Mladosti” iz Banjaluke.

ORK Prijedor: ORK Borac 29:28 (12:16)

Dvorana “Mladost”
Bez gledalaca
Sudije: Delić/Cvijić
Isključenja: Prijedor 4 minuta, Borac 10 minuta
Sedmerci: Prijedor 9(11), Borac 4(4)

Babić-11 odbrana, Kovačević 1, Tubin 1, Marinović 2, Đorojević 2, Vokić, Dugajlić 11, Radaković, Blagojević 4, Stanić 4, Topić-1 odbrana, Baltić, Balaban, Škarić 4

Borac
Milovac 11, Grbić 2, Miljenović 2, Malivojević 1, Lipovčić, Bajić, Ivić, Sivčić, Brkić-9 odbrana + 1 sedmerac, Stojčić 3, Petrović 1, Stojanović, Rožić, Ćulum, Gračić 8