Pred Okružnim sudom u Prijedoru danas je održana sjednica vijeća o žalbi Okružnog javnog tužilaštva Prijedor na presudu kojom je ljekar Predrag Stojnić oslobođen optužbe za nesavjesno liječenje.

Predsjednica sudskog vijeća Nedeljka Eror navela je da se javna sjednica vijeća održava na zahtjev odbrane i konstatovala da je sjednici pristupila samo branilac optuženog Stojnića, advokat Vesna Rujević, a da nisu pristupili ni Stojnić ni tužilac.

Ona je dodala da je Okružno javno tužilaštvo Prijedor uredno obaviješteno o terminu sjednice, a advokat Rujević je rekla da je njen branjenik takođe uredno obaviješten o današnjoj raspravi, ali da nije mogao pristupiti zbog ranije preuzetih obaveza i da ju je ovlastio da ga danas zastupa.

Rujevićeva je rekla da ostaje kod odgovora na žalbu tužilaštva, ističući da se odbrana temelji na nalazima vještaka kojeg je u krivičnom postupku pred prvostepenim sudom odbrana i angažovala.

Prema njenim riječima, to vještačenje uzelo je u obzir 14 medicinskih dokumenata i utvrdilo da je ljekar Stojnić postupao u skladu s njima.

Ona je pobrojala sve korake koje je optuženi kao dežurni ljekar u bolnici „Dr Mladen Stojanović“ Prijedor preduzeo prilikom tretmana pacijentkinje koja je 25. avgusta 2019. oko 10.30 časova povrijeđena u saobraćajnoj nezgodi i sutradan oko 23.30 časova umrla, a navela je i procedure koje nije preduzeo i obrazložila zašto nije – neke nisu bile medicinski indikovane, a neke nisu mogle biti sprovedene zbog stanja pacijentkinje.

Osnovni sud u Prijedoru izrekao je 16. oktobra prošle godine oslobađajuću presudu i prvostepenu odluku donijelo je sudsko vijeće u sastavu Zoran Milojica, Harun Samardžić i Tanja Mugoša, a Okružno javno tužilaštvo zastupao je Samir Zuparević.

Drugostepenu odluku nakon današnje sjednice donijeće sudsko vijeće kojim predsjedava sudija Eror, a čine ga i sudije Mirjana Miodragović i Radomir Janjić kao članovi.

Tekst i foto ilustracija – Katarina Panić – www.prijedordanas.com