U derbiju začelja u okviru 28.kola Regionalne lige RS-grupa Zapad igranom u Hambarinama domaći su teškom mukom, ali potpuno zasluženo, savladali „fenjeraša“, OFK Brdo: Sloga DIPO 2:1(1:1).

Nažalost, „brđani“ ni ovoga puta nisu iznevjerili po pitanju primljenih golova, jer ove sezone samo u dva susreta (oba okončana identičnim ishodom 3:0), baš protiv ovog rivala u Donjim Podgradcima i Ravni u Međeđi jesenas nisu primili gol.

Poslije nekoliko neiskorištenih prilika, kažnjeni su u 28.minuti, kada je najistaknutiji pojedinac u redovima gostiju Milan Malbašić zatresao mrežu Nedima Musića za 0:1.

Najbolji akter utakmice Nemanja Miljević u 38.minuti odlučio se sa oko 20 metara na udarac i pogodio je donji desni ugao Borisa Blaževića, izjednačivši na 1:1, a taj rezultat je ostao nepromijenjen do odmora.

U nastavku poklekli su DIPO-vci, koji su na „Vedro polje“ stigli sa jedanaestoricom igrača.

Akciju je u 63.minuti po lijevoj strani započeo agilni Armin Mešić i uposlio Rijada Musića, a na njegovu „povratnu“ loptu ka sredini terena natrčao je kapiten OFK Brda Vahid Karupović i postavio, ispostaviće se na kraju, konačnih 2:1.

OFK Brdo: Sloga DIPO 2:1(1:1)

Hambarine
Stadion: Vedro polje
Gledalaca: 60
Sudija: Milan Simić (Krupa na Vrbasu) 7
Strijelci: Miljević u 37. i Karupović u 63. za OFK Brdo, a Malbašić u 28.minutu za Slogu DIPO
Žuti kartoni: Karupović, Gredelj, Selimović, R.Musić (Brdo), Plavanjac (Sloga DIPO)