rudar prijedor-jedinstvo-kadeti (1)U prvom kolu Omladinske lige BiH grupa Zapad, kadeti Rudar-Prijedora su dočekali vršnjake iz bihaćkog Jedinstva te su ostvarili pobjedu rezultatom 2:0 (1:0).

Utakmica samo što je počela a Kuridža je umakao pažnji gostujuće odbrane i pogodio za vođstvo domaćih u 2. minuti.

Nastavili su izabranici Saše Keranovića sa napadima ali nisu bili efikasni u završnicama akcija.

Imali su i gosti svoje prilike za promjenu rezultata ali odbrana domaćih je bila sigurna.

Konačan rezultat meča postavio je Predrag Lajić fantastičnim pogotkom tri minute prije kraja meča kada je odlično izveo slobodan udarac sa oko 25 metara od gola Jedinstva i pogodio gornji desni ugao.

rudar prijedor-jedinstvo-kadeti (2)Treba reći da je golgeter domaćih David Kuridža u 77. minuti dobio direktan crveni karton jer je bez lopte napravio namjeran prekršaj pred golom gostiju.