rudar-prijedor-jedinstvo-bihac-kadeti-1U susretu 10.kola Omladinske lige BiH-grupa Zapad, kadeti Rudar-Prijedora deklasirali su vršnjake iz bihaćkog Jedinstva.

Mladi Prijedorčani su slavili rezultatom 5:0, a svi golobi su postignuti u drugom poluvremenu.

Izabranici trenera Srđaan Marjanovića od početka meča bili su bolji rival ali su gosti „odolijevali“ u prvom dijelu igre.

Prvi gol je postignut u 51. minuti kada je nakon centaršuta Žerića sam na „drugoj stativi“ ostao Kovačević kojem nije bilo teško da glavom zabije za vođstvo.

Dvije minute kasnije centrirao je Danilo Marmat, glavom šutirao Javorić, golman Bećirević odbranio, ali mu je lopta ispala pa se napadač domaćih „ispravio“ i pogodio za 2:0.

Strijelac drugog gola je oboren u 62. minuti u šesnaestercu gostiju, a siguran izvođač bio je golman domaćih Luka Kačavenda, koji je šutirao na insistiranje saigrača sa čime se složio i trener Prijedorčana.

Nakon kornera Radakovića u 71. minuti najvići u skoku je Marinović koji „zakucava“ loptu glavom za 4:0.

Peti gol postigao je Sajak u 78. minuti kada je iskoristio korner Kovačevića.

Treba reći da gosti iz Bihaća cijelim tokom utakmice nisu izveli konkretniju akciju i ugrozili „nezaposlenog“ Kačavendu.

rudar-prijedor-jedinstvo-bihac-kadeti-2kadeti
FK Rudar-Prijedor: FK Jedinstvo (Bihać) 5:0 (0:0)

Ljubija
Stadio FK Ljubija
Sudija: Dalibor Anđić (Prijedor)
Strijelci: Kovačević u 51., Javorić u 53., Kačavenda u 62.iz penala, Marinović u 71. i Sajak u 78.minuti

Kačavenda, Marmat Nikola, Zorić, Janjušić(Zmijanjac), Kovačević, Žerić(Dejanović), Marinović, Raković (Radaković), Sajak, Ćorić(Javorić), Marmat Danilo (Vukmanović)