rudar prijedor-sarajevo-rezultat (1)Fudbaleri Rudar-Prijedora osvojili su bod igrajući neriješeno 1:1 sa aktuelnim prvakom Sarajevom u susretu 21. kola Premijer lige BiH.

Prijedorčani su hrabro „otvorili“ meč pa su prvih 20-ak minuta bili bolji rival na terenu.

Nakon toga gosti pokazuju da su u grad na Sani došli kako bi osvojili nova tri boda i ostali u trci za odbranu titule.

Igrala se 40. minuta kada je lopta u kaznenom prostoru domaćih pogodila u ruku Marića a sudija Mujić je pokazao na „bijelu tačku“.

Penal je izveo Duljević ali je golman Dalibor Kozić još jednom potvdio da je najbolji pojedinac Rudar-Prijedora ove sezone, pa je ukrotio njegov šut.

Izabranici Zlatka Jelisavca su ovaj promašaj kaznili već u narednom napadu.

Najbolji pojedinac meča Bojan Burazor je uputio loptu prema golu Sarajeva, lopta je u ruku pogodila Kramara pa je Mujić opet pokazao na „kreč“.

Za razliku od Duljevića, Burazor je bio siguran pa su domaći poveli 1:0 a tim rezultatom je završen prvi dio meča.

Već u drugoj minuti nastavka „rezervista“ gostiju Benko je dobro reagovao na jedan centaršut pa je izjednačio na 1:1, iako se čini da je jedan igrač Sarajlija dirao loptu glavom što bi značilo da je strijelac u ofsajd poziciji.

Do kraja susreta obje ekipe su igrale dosta otvoreno sa željom da ostvare pobjedu.

Sarajevo je pet minuta prije kraja imalo sjajnu priliku kada je Benko savladao Kozića ali je lopta pogodila stativu i odbila se van gola.

Imali su i domaći nekoliko opasnih kontranapada ali je rezultat do kraja ostao nepromijenjen.

Gradski stadion
Gledalaca: 500
Sudija: Elvis Mujić (Banovići)
Strijelci: Burazor u 42. iz penala za Rudar-Prijedor, Benko u 47. minuti za Sarajevo

Rudar-Prijedor
Kozić, Erić, Jovičić, Pekija, Marić, Burazor, Pejić, Kantar, Jakupović, Kunić, Antonić

Sarajevo
Pavlović, Rustemović, Kovačević, Duljević, Cezar, Kramar, Bekić, Barbarić, Kalasi, Simeunović, Radovac

rudar prijedor-sarajevo-rezultat (2) rudar prijedor-sarajevo-rezultat (3) rudar prijedor-sarajevo-rezultat (4)