Pobjedom od 2:0 protiv “Borca” iz Kozarske Dubice, u okviru 8. kola Prve lige RS, fudbaleri “Rudar-Prijedora” postali su lideri na tabeli.

Susret je počeo idealno za domaće pošto je u 2. minuti nakon centaršuta Zekanovića sa lijeve strane, Kulenović bio odlilčan u skoku i glavom smjestio loptu u mrežu Majkića.

Ko zna šta bi se desilo sa daljim tokom utakmice da domaći kapiten Nemanja Petrović nije sjajno reagovao u 11. minuti kada je odbranio “zicer” Jaćimoviću koji je neometan šutirao glavom sa svega nekoliko metara.

Izabranici trenera Savića su bili bolji rival u prvom dijelu meča što su krunisali novim golom u 42. minuti.

Marmat je izveo korner a Matović, koji je u 27. minuti zamijenio povrijeđenog Zekanovića, pogodio za 2:0.

Treba reći da su gosti u drugom poluvremenu bili keipa koja je diktirala tempo, više napadala i stvorila nekoliko prilika, ali do promjene rezultata nije došlo.

Ovom pobjedom Prijedorčani su postali lideri na tabeli pošto je “Leotar” remizirao sa “Slobodom” u Novom Gradu.

Na početku utakmice minutom ćutanja odata je počast novinaru Vukašinu Vukadinoviću koji je godinama izvještavao sa utakmica Rudar-Prijedora.

Rudar-Prijedor: Borac (KD) 2:0 (2:0)