Susret 8.kola Prve lige Republike Srpske između domaćeg Rudar-Prijedora i Alfa Modriče završen je rezultatom 1:1 (1:1).

Oba gola postignuta su na kraju prvog dijela igre.

Iskusni Neđo Šuka iskoristio je lošu reakciju odbrane Prijedorčana u 44.minuti.

Nesporazum Pekije i Hamzabegovića koji su bili najbliži lopti znao je da “kazni” nekadašnji igrač “rudara sa Sane” pa je zatresao mrežu domaćih.

Radost Modričana nije dugo trajala.

U prvoj minuti sudijske nadoknade Osmić je oklijevao prilikom gužve u svom kaznenom prostoru, Mrkić je stigao do lopte, igrač gostiju je neoprezno startovao pa je sudija Vukota pokazao na “bijelu tačku”.

Gavranović je bio siguran izvođač najstrože kazne za, ispostaviće se kasnije, konačnih 1:1.

Treba reći da je Rudar-Prijedor više od sat vremena igre imao igrača manje zbog isključenja Mujagića.

On je u 16.minuti dobio žuti karton zbog prigovora jer je protestvovao smatrajući da je igrač Modriče igrao rukom.

U 32.minuti tokom napada svoje ekipe nedaleko od korner zastavice je izgubio loptu a potom za trenutak povukao za dres jednog gostujućeg igrača.

Vukota je na iznenađenje Prijedorčana ponovo izvukao žuti karton, a potom i crveni, te Mujagića poslao u svlačionicu.

Uzaludni su bili protesti domaćih igrača i zvižduci sa tribina.

Iako sa desetoricom, zeleno-crni su bili bolji protivnik u nastavku, imali su nekoliko solidnih prilika za vođstvo ali je Tripić bio siguran.

Rudar-Prijedor: Alfa Modriča 1:1 (1:1)

Gradski stadion
Gledalaca: 150
Sudija: Stojan Vukota (Gradiška)
Strijelci: Gavranović u 45.+1 iz penala za Rudar-Prijedor, Šuka u 44.minuti za Alfa Modriču
Žuti kartoni: Ramić, Gavranović (Rudar-Prijedor), Trifković, Osmić, Tadić, Bamburać (Alfa Modriča)
Crveni karton: Mujagić u 32.minuti (drugi žuti karton)