Davor Vidović pobjednik je prvog “Dukat FIT BLCITY” noćnog maratona koji je održan u Banjaluci.

Vidović je trku od 42 kilometra završio u vremenu 2.55.00 časova. U konkurenciji žena najbrža je bila Marija Brajić.

Bh. maratonac i maratonka Srđan Samrdžić i Prijedorčanka Lusija Kimani bili su najbrži u polumaratonu.

Samardžić je 21 kilometar pretrčao za 1.15.08 časova, drugo mjesto pripalo je Dušanu Broćeti a treći kroz cilj je prošao Rajko Poparić.

Kimanijeva je trku završila u vremenu 1.29.03 časova, na drugom stepeniku pobjedničkog podijuma za polumaratonke se popela Jelena Kosić dok je treća bila Evelina Marić.

Miloš Klindo slavio je na trci Nektar free run (5 kilometara) ispred Pavla Kalabe i Tomislava Kljajića.

Održane su i junior run trke. Organizator trke je bila Asocijacija za sport i Atletski klub Borac, a uz podršku generalnog sponzora kompanije Lactalis BH a “Dukat FIT BLCITY“ je ujedno i prvo zvanično državno prvenstvo u maratonu.