omarska-arhiva-detaljOve srijede odigrano je „vanredno“ kolo Druge lige RS-grupa zapad u kome su fudbaleri „Omarske“ ostvarili ubjedljiv trijumf protiv posljednjeplasirane „Gomionice“.

Domaći su od početka utakmice diktirali tempo protiv oslabljenih gostiju koji su došli bez nekoliko ponajboljih igrača. Plod takve igre bili su golovi Grahovca u 12. , Jaćimovića u 37. i Nemanje Niševića u 43. minuti susreta.

Osim tri pogotka u mreži ekipe iz Bronzanog Majdana, domaći igrači su u prvom dijelu igre promašili nekoliko sjajnih prilika.

Nastavak je donio opušteniju igru domaćih koji su četvrti gol postigli preko Krecelja u 53. minuti.

„Gomionica“ je preko Ritana postigla počasni pogodak u 62. minuti a konačan rezultat od 5-1 postavio je mladi Branko Rosić koji je „začinio“ svoj debi u prvom timu „Omarske“ u sudijskoj nadoknadi vremena.

Bila je ovo rutinska pobjeda izabranika trenera Vulete koje u narednom kolu očekuje gostovanje kod nekadašnjeg premijerligaša „Laktaša“ nakon čega u Omarsku stiže ekipa „Krupe“ koja je pretendent na plasman u viši rang takmičenja.