Fudbaleri Rudar-Prijedora oprostili su se od daljeg takmičenja u Kupu Republike Srpske nakon što su u šesnaestini finala poraženi u Mrkonjić Gradu od domaće Slobode rezultatom 3:1 (1:0).

Izabranici nekadašnjeg igrača Prijedorčana Čedomira Ćuluma, po svemu sudeći, biće ove sezone nezgodan protivnik zeleno-crnima.

Nakon što su ih deklasirali 6:0 tokom ljetnih priprema, ponovo su slavili.

Domaći su poveli pred odlazak na odmor preko Đukarića a isti igrač je u 59.minuti povisio na 2:0.

„Rudari sa Sane“ su u 62.minuti smanjili rezultat na 2:1 preko Lolića, ali je već u narednom napadu Malbašić pogodio za, ispostaviće se kasnije, konačnih 3:1 za Slobodu.

Prijedorčani se sad okreću ekipi Slavije iz Istočnog Sarajeva koju u subotu dočekuju na domaćem terenu.

Sloboda (MG): Rudar-Prijedor 3:1 (1:0)

Mrkonjić Grad
Stadion: „Luke“
Sudija: Danijel Pajić (Bijeljina)
Strijelci: Đukarić u 44. i 59. i Malbašić u 63.za Slobodu (MG), Lolić u 62.minuti za Rudar-Prijedor
Žuti kartoni: Sladojević (Sloboda MG), Vejnović, Šakić (Rudar-Prijedor)