Rudar-Prijedor je u zaostaloj utakmici 4. kola Prve lige RS rezultatski, više nego igrom, opravdao ulogu favorita protiv Željezničar Sport tima i savladao ga zasluženo sa 2:1.

Trijumf izabranina Zlatka Jelisavca najavio je u 11. minuti najbolji igrač susreta Demir Jakupovuć kada je glavom zatresao mrežu nakon centaršuta Lolića.

U 43. minuti iz akcije koja je „mirisala“ na ofsajd Stefan Gavranovuć je na oko 30 metara sa lijeve strane prihvatio loptu, izbio sam pred golmana Mladena Kukriku i matirao ga za rezultat prvog poluvremena 2:0.

Trud mlade i poletne ekine iz Banjaluke ipak je urodio plodom u drugom poluvremenu kada je „Željo“ uspio da postigne pogodak.

Slobodan udarac sa desne strane izveo je Nikola Jokanović, kadetski reprezentativac Srbije Jovan Vladimir Pavlovi uspio je glavom da pošalje loptu iza leđa čuvara mreže „rudara sa Sane“, Nemanje Petrovića.

Rudar-Prijedor: Željezničar Sport Tim 2:1 (2:0)

Gledalaca: 250
Sudija: Slavoljub Gogić (Istočno Sarajevo) 6,5
Strijelci: Jakupović u 11. i Gavranović u 43. za Rudar-Prijedor, a Pavlović u 69. minuti za Željezničar sport tim
Žuti kartoni: Marić, No. Petrović (Rudar-Prijedor), Kukrika, Jokanović, Petković, Tadić, Krunić (Željezničar Sport tim)