Fudbaleri Omarske su u prijateljskoj utakmici ubedivo sa 5:1 savladali ekipu FSA Prijedora, koja im je dostojno parirala u prvom poluvremenu,

Iako treneri Milenko Vuleta i Nenad Bašić nisu mogli da računaju na sve prvotimce, igralo se, uz veoma dobro suđenje, otvoreno sa obje strane.

Domaći su od početka maštovitim akcijama zaprijetili golmanu Dejanu Milinkoviću, koji je jednom uspješno intervenisao.

Ipak, u 7.minuti, pošto je izblokiran udarac Đorđa Rosića, Vedran Panić mu je neumoljivo zatresao mrežu za 1:0.

Samo minut kasnije gosti su izveli brzu kontru koju je, potvrdivši da će biti pravo pojačanje regionalnog ligaša Republike Srpske, dugogodišnji kapiten Slavena iz Dobrljina Bojan Kabić krunisao izjednačujućim pogotkom.

U 30.minuti Aleksandar Višić je po desnoj strani „izbacio“ Panića, koji idealno centrira na drugu stativu, a Anando Krecelj pogađa glavom za vođstvo svog tima od 2:1.

Prijedorčani su u 41.minuti mogli do novog izjednačenja, kada je Mirko Škrbić s lijeve strane ušao u protivnički šesnaesterac i našao se „oči u oči“ sa golmanom Nikolom Drinićem, koji je sjajno reagovao bacio mu se „u noge“ i poput „mačke“ pokupio loptu.

Samo tri minute kasnije Đorđe Rosić u kaznenom prostoru sa lijeve strane upošljava Krecelja, koji postavlja rezultat poluvremena 3:1.

U nastavku, umor od napornog rada, ali i sparnog i toplog vremena učinio je svoje, pa je tempo igre opao.
Povratnik u redove drugoligaša Panić je u 55.minuti, poput Krecelja, postigao svoj drugi gol za 4:1 i najavio da će nastaviti tamo gdje je stao, prije odlaska u prvoligaša Rudar-Prijedor, pošto je u jesen 2016.godine bio prvi strijelac „plavih“.

Najljepši trenutak meča dogodio se u 80.minuti.

Đorđe Rosić je sa oko 20 metara „volejom“ poslao odbijenu loptu, koja je „u luku“ padala, u lijevi ugao nemoćnog Milinkovića, za konačan ishod 5:1.

Omarska: FSA Prijedor 5:1(3:1)

Omarska
Stadion: FK Omarska
Gledalaca: 50
Sudija: Nemanja Petrović (Prijedor)
Strijelci: Panić u 7. i 55., Krecelj u 30. i 44. i Đ.Rosić u 80. za Omarsku, a Kabić u 8.minuti za FSA Prijedor