Prijedor je i ove godine domaćin osnovcima sa Kosova i Metohije.

Sinoć je u naš grad stigla grupa od 45 učenika i 3 nastavnika iz južne srpske pokrajine.

Njihovi domaćini u narednih 7 dana biće učenici i nastavnici Osnovne škole „Jovan Cvijić“ iz Brezičana.

-Djeca sa Kosova i Metohije su stigla oko 22 časa i smješteni su kod naših učenika. U narednim danima naši gosti će obići grad Prijedor i planinu Kozaru, primiće ih gradonačelnik Milenko Đaković, planiran je zajednički odlazak u bioskop, a za njih pripremamo i školsku priredbu – rekla je Olivera Brdar, direktorica OŠ „Jovan Cvijić“ Brezičani.

Tekst – Aleksandar Drakulić – www.prijedordanas.com
Foto – Olivera Brdar

Povezane vijesti

PRIJEDOR: ORGANIZOVANO TAKMIČENJE U BASKETU POD NA... "Naš dan sporta"-naziv je takmičenja u basketu koje je savjet učenika prijedorske regije organizovao radi druženja i zbližavanja učenika 11 srednjih š...
PLESNI STUDIO „TOP DANCE“ IZ PRIJEDORA PROSLAVIO Š... Plesni studio „TOP DAnce“ iz Prijedora počeo je sa radom februara 2011. godine a proteklog vikenda je na prigodan način uz rođendansku tortu, zajedno ...
TOPLE UČIONICE ČIM ZAHLADI Učenici u RS ne moraju da strahuju da će im učionice biti hladne, jer je većina osnovnih škola nabavila ogrev za predstojeću zimsku sezonu ili ovaj po...
OPASNOSTI NA INTERNETU ZA NAJMLAĐU POPULACIJU R... Iako roditelji često smatraju da je njihovo dijete bezbjedno dok koristi internet u udobnosti vlastitog doma, to ne mora da bude slučaj. Upravo na...
PRIJEDORČANIN DNEVNICAMA ZARAĐUJE ZA ŠKOLOVANJE: V... Bojan Perić (26) iz Prijedora unazad deset godina radom na dnevnicu obezbeđuje novac za svoje školovanje, ali značajno pomaže i u punjenju kućnog budž...
POČELA NOVA ŠKOLSKA GODINA: U KLUPI MALI ILIĆI I S... U novu školsku godinu danas smo ispratili male Iliće iz Dubravica kod Bratunca, ali i bliznakinje Granatić iz Јelićke kod Prijedora. Ilića se sigur...
U PETAK “DAN OTVORENIH VRATA” RUDARSKO... Donesi mudru odluku za dalje školovanje i postani student RUDARSKOG FAKULTETA! Petak, 27. maj 2016.godine od 11:00 časova, svečana sala Fakulteta ...
NEVEN CRNIĆ-OPERSKI PJEVAČ IZ PRIJEDORA: LIRSKI BA... Neven Crnić iz Prijedora sa 19 godina bio je jedan od najmlađih studenata na prestižnom Kunstuniverzitetu u Gracu, a predanim radom i uloženim trudom ...