Fudbaleri Omarske su u 27.kolu prvenstva Druge lige Republike Srpske-grupa Zapad ostvarili zasluženu pobjedu nad ekipom bekadašnjem prvoligaša Ljubića od 3:1 i popeli se na peto mjesto na tabeli sa 46 bodova.

Na klupi domaćih nije bilo trenera Milenka Vuleta, koji je na stručnom usavršavanju u Sarajevu, a zamijenio ga je sportski direktor Milenko Anđić, kao službeni predstavnik kluba.

Znali su Omarščani da im opasnost vreba iz kontri, a gosti iz Prnjavora su i došli u vođstvo u 29.minuti, kada je Aleksandar Žižak izašao sam pred golmana Mlaneja Jokića i savladao ga za 0:1.

Preokret je u nastavku susreta najavio Aleksandar Višić, izjednačivši u 50.minuti na 1:1.

U 71.minutu, poslije kornera Darka Zdjelara, Mišo Hrvaćanin prebacio loptu na „drugu“ stativu, a najbolji akter meča Anando Krecelj je glavom poslao u protivničku mrežu za 2:1.

Trijumf svog tima „ovjerio“ je u sudijskoj nadoknadi vremena Branko Rosić, kada je umakao svojim čuvarima i iskosa „matirao“ golmana Srđana Radulovića.

Prnjavorčani su potom pogodili i prečku.

Omarska: Ljubić 3:1(0:1)

Omarska
Stadion: FK Omarska
Sudija: Marko Erak (Krupa na Vrbasu) 7,5
Strijelci: Višić u 50. Krecelj u 71. i B.Rosić u 90+1.minuti za Omarsku, a A.Žižak u 29.minuti za Ljubić
Žuti kartoni: Krecelj (Omarska), B.Žižak, Todorić (Ljubić)