Kadetska ekipa Rudar-Prijedora je u okviru prvenstva Omladinske lige BiH-grupa Zapad za ovu uzrasnu kategoriju ostvarila ubjedljivu pobjedu protiv Sloge iz Bosanske Otoke rezultatom 10:0.

I bez golmana Luke Kačavende, koji je ustupio svoje mjesto Marku Mariću, a prethodno je posljednji put savladan još 28.avgusta prošle godine kada je strijelac za konačan ishod 1:1 bio u 75.minutu Nikola Turanjanin iz banjalučkog Borca, na njegovih 965 minuta, uz nove minute iz 13 uzastopnog meča, mreža nada prvoligaša Republike Srpske ostala je netaknuta već 1045 minuta.

Trijumf izabranika Srđana Marjanovića najavio je već u 2.minuti Danilo Marmat.

Pet minuta kasnije nakon kornera Stefana Radakovića sa desne strane Marko Janjušić je glavom povisio na 2:0.

Centaršuteve Stefana Javorića sa desne strane dobro koriste Jovan Zmijanjac u 10. i Danilo Marmat u 28.minuti za 4:0.

Na isteku prvih pola sata igre Zmijanjac se takođe drugi put upisuje u listu strijelaca, da bi u 34.minuti, iskoristivši „dugu“ loptu Nikole Marmata u protivničkom šesnaestercu izbio sam pred golmana gostiju i sa lakoćom došao do het-trika.

Rezultat prvog poluvremena od 7:0 postavio je neposredno pred odlazak na odmor na smiješan način autogolom golman gostiju Dekanović.

Nije uspio da smiri jednu povratnu loptu upućenu od saigrača, pa kada je ona krenula ka golu, u namjeri da je nogom izbije, spetljao se, pa se od stative odbila od njega i završila u mreži.

Ipak, da nije bilo Dekanovića „rudari sa Sane“ mogli su trijumf učiniti još ubjedljivijim.

U nastavku, opet poslije udarca sa ugla, ovoga puta sa lijeve strane u 44.minuti u gužvi je bio najprisebniji Janjušić i još jednom pogodio, da bi u 71.minuti kapiten domaćih Mile Kovačević rutinski na majstorski način povećao preimućstvo Prijedorčana na 9:0.

Konačan ishod ovog neravnopravnog duela, krunisavši odličnu partiju za epitet igrača utakmice, postavio je u 73.minuti Radaković.

Kadeti
Rudar-Prijedor: Sloga(BO) 10:0(7:0)

Sudija: Bojan Panić (Prijedor) 7,5
Strijelci: D.Marmat u 2. i 28., Janjušić u 7. i 44., Zmijanjac u 10. 30. i 34., Dekanović (autogol) u 38., Kovačević u 71. i Radaković u 73.minuti