Fudbaleri Omarske su zasluženo sa ubjedljivih 3:0 savladali Slogu i vratili se na treću poziciju tabele drugoligaškog „Zapada“ Republike Srpske.

Domaći su ušli u susret riješeni da osvoje sva tri boda.

Poveli su u 24.minuti, kada je nakon brzog kontranapada pogodio Aleksandar Višić za 1:0

U 40.minuti poslije prekršaja nad Hrvaćaninom u šesnaestercu gostiju iz Trna, Darko Romanić iz jedanaesterca udvostručio je prednost svog tima za konačan rezultat na poluvremenu od 2:0.

U nastavku trijumf izabranika trenera Milenka Vulete, koji je mogao biti izražen i većom razlikom, „ovjerio“ je Branko Rosić, pošto je lijepo prošao po lijevoj strani i „zapečatio“ sudbinu tima iz Trna.

Treba istaći da su u većem dijelu utakmice obje ekipe igrale sa desetoricom igrača.

U 19.minuti u Slogi je isključen Nemanja Paripović zbog prigovora, da bi sedam minuta kasnije kapiten Omarske Dejan Romanić „pocrvenio“, jer je vrijeđao sudiju Aleksandra Railića iz Dervente.

– Momci su potvrdili dobru formu, a najbolja ilustracija njihove dominacije je da rival nijednom nije ozbiljnije ugrozio našeg golmana Mladena Jokića. Već smo okrenuti ka gostovanju dobojskom Željezničaru, iako ćemo biti oslabljeni neigranjem Dejana Romanića, te „požutjelog“ Alekse Pađena i Hrvaćanina, jer ima poslovnih obaveza – rekao je trener Omarščana Milenko Vuleta.

FK Omarska: FK Sloga(T) 3:0(2:0)

Omarska
Stadion: FK Omarske
Gledalaca: 150
Sudija: Aleksandar Railić (Derventa) 7
Strijelci: Višić u 24. Da.Romanić (iz jedanaesterca) u 40. i B.Rosić u 67.minuti
Žuti karton: Pađan (Omarska), Barović (Sloga)
Crveni kartoni: Dejan Romanić (Omarska) u 26. i Nemanja Paripović (Sloga) u 19.minuti