Omarska je, poslije dva remija kod kuće i poraza u gostima, ostvarila prvu proljećnu pobjedu zasluženo savladavši Mineral sa 3:1.

Trijumf izabranika trenera Milenka Vulete najavio je već u 9.minuti Branko Rosić, koji je, nakon kornera, kada je Vladan Anđić prvo pokušao glavom, zatresao mrežu ekipe iz Banje Vrućice za 1:0.

Rezultat je ostao nepromijenjen do odmora i pored stalne incijative domaćih.

U nastavku u 68.minuti nezadrživi Anđić napravio je „solo-prodor“ po lijevoj strani i pogodio cilj udvostručivši prednost svog tima.

Samo minut kasnije snalažljiv je bio Dejan Gavrić i smanjio vođstvo rivala na 2:1.

Ulazak iskusnog Ananda Krecelja donio je potrebno samopuzdanje i sigurnost u igru Omarščana kako bi osvojili planirana tri boda.

U 77.minuti lijepo je „probio“ protivničku odbranu, a potom nesebično uposlio Rosića, koji se drugi put upisao u listu strijelaca.

Omarska:Mineral 3:1(1:0)

Omarska
Stadion: Omarske
Sudija: Dano Antić (Modriča) 7
Strijelci: B.Rosić u 9. i 77. i Anđić u 68. Za Omarsku, a Gavrić u 69.minuti za Mineral
Žuti kartoni: Grahovac, B.Romanić, Pađan (Omarska), Unkić, Topić (Mineral)