Utakmica 20.kola Prve lige Republike Srpske koja je igrana u Mrkonjić Gradu između Slobode i Rudar-Prijedora završena je rezultatom 2:2 (1:0).

Da je promjena trenera pozitivno uticala na Mrkonjićane pokazala je igra na početku pa su domaći do prednosti stigli u 11.minuti susreta preko Lazendića.

Prijedorčani su najbolju priliku za izjednačenje propustili u 37.minuti kada je Jaćimović pogodio prečku.

Na početku nastavka izabranici Čedomira Ćuluma, koji je prošle sezone branio boje „rudara sa Sane“, pogotkom Malbašića su u 56.minuti stigli do 2:0.

Međutim, Prijedorčani su pokazali da su dobro pripremljeni pa su iskoristili primjetan pad igre kod domaćih.

Ponovo je u centru pažnje bio „vezista“ Draško Lolić koji je preciznim udarcima u 61. i 66.minuti donio poravnanje rezultata.

Mnogo negodovanja u taboru gostiju izazvala je odluka sudije Vukote da u 76.minuti prekršaj s leđa kapitena Travara nad Vedranom Panićem u kaznenom prostoru domaćih ne sankcioniše najstrožom kaznom koja bi Prijedorčanima pružila priliku za potpuni preokret.

Ovako, do kraja je ostalo 2:2.

Sloboda (MG): Rudar-Prijedor 2:2 (1:0)

Mrkonjić Grad
Stadion: „Luke“
Gledalaca: 150
Sudija: Stojan Vukota 6,5 (Gradiška)
Strijelac: Lazendić u 11. i Malbašić u 56.. za Slobodu, Lolić u 61. i 66.minuti za Rudar-Prijedor
Žuti kartoni: Travar, Đukarić, Tučić, Topić, Mirković(Sloboda MG), Lolić, Gavranović, Miličević(Rudar-Prijedor)