Nastavljen je niz poraza rukometaša Prijedora u prvenstvu Premijer lige Bosne i Hercegovine, koji su sedmi put zaredom poklekli, ovoga puta kako se i očekivalo od znatno kvalitetnijeg sastava, lidera na tabeli i prošlogodišnjeg osvajača Kupa BiH, ekipe Vogošće Poljine Hils rezultatom 18:36(7:20).

Samo u uvodnim minutima izabranici novog trenera Jovice Radakovića, koji dao veću minutažu mlađim igračima, parirali su (2:2) gostima na čijoj strani je ubrzo bila osjetnija razlika kada je na semaforu stajao rezultat 6:10.

Pitanje pobednika bilo je poznato već na odmoru koji je završen sa +13 za goste(7:20) koji su zasigurno najbolja ekipa koja je u ovoj sezoni igrala u gradu na Sani.

RK Prijedor: Vogošća Poljine Hils 18:36(7:20)
Dvorana: Mladost
Sudije: Dražen Begić i Andrija Knezović (obojica iz Mostara)
Sedmerci: Prijedor 6(4), Vogošća PH 3(2)
Isključenja: Prijedor 2 minuta, Vogošća PH 6 minuta

PRIJEDOR:
Đuričić, Vilušić 2, A.Miljuš 4, M.Miljuš, Kecman 1, Balaban, Kaurin 2, Šerbula, Janković, Knežević, M.Radaković 1, Jovanović 5, J.Radaković, Babić-14 odbrana + 1 sedmerac, Šešić 3

Vogošća Poljine Hils:
Hadžić-7 odbrana + 1 sedmerac, Geko 1, Kadrić 2, Bečić 12, Korjenić, Međić 1, Haseljić-8 odbrana + 1 sedmerac, Pekić 2, Šabanović, Hrbat 3, Divković 6, Đapo, Stanković 3, Smajilbegović 4, Jelačić 2