Rukometaši Dervente slavili su na domaćem parketu protiv Prijedora sa 34:23 u okviru 16. kola Premijer lige BiH.

Dervenćani su već na na kraju prvog poluvremena imali veliku razliku od čak 11 golova u plusu, a rezultat je bio 18:7. U nastavku igrači Zorana Dokića ne dozvoljavaju Prijedorčanima da dišu, te velikih plus 11 drže do kraja za konačnih 34:23.

Neprikosnoveni u redovima Dervente bili su golman Starčević sa 12 odbrana i Zemunović sa osam golova koga su pratili Božić, Šijaković i Zekić sa po pet pogodaka. Najbolji u redovima gostiju iz Prijedora bio je Todorović sa sedam pogodaka, a četiri je postigao Miljuš.

Ekipa Zorana Dokića od 37. minute nije mogla računati na Gorana Lukića, koji je zaradio treće isključenje na utakmici.

RK Derventa: RK Prijedor 34:23 (18:7)