Rukometaši Prijedora doživjeli su poraz u meču 15.kola Premijer lige BiH za muškarce.

Prijedorčani su u derbiju začelja poraženi od dobojske Sloge rezultatom 26:27.

Nakon početnog vođstva gostiju, izabranici trenera Šaponje bili su u prednosti veći dio prvog poluvremena.

Maksimalnu prednost rukometaši Prijedora imali su u 24.minuti kada je bilo 14:9, da bi do pauze Dobojlije stigli do -3 (15:12).

Nakon sedam minuta nastavka gosti stižu do izjednačenja nakon čega se do pred kraj susreta igralo „gol za gol“.

Kada su rukometaši koje je vodio Vojislav Rađa četiri minute prije kraja stigli do +2 (24:26), domaći se nisu predali, došli su do izjednačenja.

U posljednjoj minuti imali su Prijedorčani i napad za pobjedu, Đurić je odbranio, da bi Dobojlije pogotkom Stefana Oljače u posljednjoj sekundi stigli do velika tri boda protiv direktnog konkurenta za opstanak.

Među rukometašima Prijedora najbolji utisak je ostavio golman Babić sa 13 odbrana dok je Kaurin postigao 7 golova.

U redovima Sloge, Antonović je postigao 11 golova dok su Bižić i Đurić zajedno sakupili 15 odbrana.